ویزا توریستی انگلستان

کشور انگلستان از آن دسته کشورهاییست که ویزایش اعتباری شاخص به پاسپورت شما میدهد و آماری نیز دردسترس می باشد که از هر ۶ نفر یک نفر متقاضی ویزا این کشور است. این ویزا به اندازه ای قدرتمند است که با داشتن آن می توانید به کشور های ایرلند شمالی،اسکاتلند و ولز سفر کنید و علت آن بودن این کشور ها در محدوده قلمرو بریتانیا کبیر می باشد.

همانطور که مستحضر هستید سابقه سفر یا همان travel history فاکتور مهمی جهت اخذ ویزا کشورهای دیگر برای شماست که ویزا انگلیس می تواند یک برگ برنده برای شما باشد.

ویزای توریستی این کشور انواع مختلفی دارد که ما در اینجا متداول ترین آن ها را برای شما شرح خواهیم داد.

اولین نوع ویزا توریستی standard visitor visa یا همان ویزا استاندارد توریستی است که به تازگی چندین نوع از ویزای توریستی در آن ادغام شده اند و شما با در اختیار داشتن آن قادر هستید برای تفریح و مقاصد کوتاه مدت دیگر به انگلیس سفر کنید. طی چندین سال اخیر دولت انگلستان سخت گیری های زیادی را در رابطه با مهاجرین ایرانی قایل شد که همین موضوع باعث شد افراد برای اخذ ویزا انگلیس دقت بیشتری به خرج دهند. عوامل متعددی در موافقت با ویزا شما وجود دارد که مهم ترین آنها عبارتند از:

متقاضی ویزا انگلیس حداقل باید تمکن مالی ۱۰۰ میلیون تومانی داشته باشد

سابقه سفر و وجود ویزا های معتبر کشور های صاحب نام در پاسپورت شما در موفقیت کار شما بسیار موثر است

داشتن سند ملکی و مدارک شغلی معتبر و قوی نقش غیرقابل انکاری در این موضوع دارد

نداشتن ریجکتی ویزای کشور های دیگر در اخذ ویزا انگلستان حائز اهمیت است.

متقاضیان محترم جهت اخذ این ویزا باید پروسه ای  را طی کنند که این مراحل عبارتند از ورود به سامانه اخذ ویزا انگلستان و ایجاد حساب کاربری،کامل کردن فرم درخواست ویزا،گرفتن وقت سفارت که خوشبختانه این کشور در ایران سفارتخانه دارد و از این حیث سهولت را برای متقاضیان ایرانی فراهم آورده و همچنین پرداخت هزینه ی ثبت نام آنلاین و حاضر شدن در سفارت و انجام انگشت نگاری در تاریخ تعیین شده، در مورد زمان صدور ویزا و پاسخگویی سفارت باید عرض شود که در صورت کامل بودن مدارک شما موظف هستید به مدت ۴۰ تا ۵۰ روز کاری صبر و حوصله به خرج بدهید.