۱۰

اسفند
۱۳۹۹

جاب سیکر

پست شده به وسیله : admin/ 54 0

ویزای جاب سیکر آلمان

آلمان شاید اولین کشوری باشد که نامش از ذهن متقاضیان برای مهاجرت کاری عبور کند. صنعت و تولید در این کشور به بالاترین ظرفیت ممکن رسیده و نیاز به نیروی متخصص و ماهر به طور چشمگیری احساس می شود. اکثر شرکت هایی که در دنیای تکنولوژی و صنعت آوازه ای به در کرده اند شروع فعالیتشان از آلمان کلید خورده است. در کشور ایران نیز افرادی با توانایی بالا فنی و علمی وجود دارند که اکثراً هم از مراکز و دانشگاه های معتبر کشورمان فارق التحصیل شده اند و آماده اند به سوی میادین بزرگ قدم بردارند و توانایی خود را به مرصه ظهور بگذارند. تیم ایران مهاجر نیز به این اشخاص پیشنهاد می کند اگر قصد اخذ ویزا کاری را دارند و تخصصی دارند که احساس می کنند در خارج از کشور بیشتر به آن بها داده می شود آلمان را در صدر لیست خود قرار دهند.

اساساً ویزای کاری آلمان به دو بخش blue card و job seeker تقسیم می شود.

Blue card: این ویزا به افراد متخصص تعلق می گیرد که دارای مدرک دانشگاهی می باشند و تا حدی به زبان آلمانی نیز تسلط دارند. مثل همه ویزا های کاری شما برای دریافت blue card نیاز به یک دعوت نامه و پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در کشور آلمان  دارید. رشته و مدرک تحصیلی متقاضی نیز باید با شغلی که میخواهد از طریق تخصص در آن به آلمان مهاجرت کند مطابقت داشته باشد. در کنار همه این ها شما موظف به داشتن دو سال سابقه کاری در شغلی که در آن مهارت دارید هستید. اعتبار این ویزا چیزی حدود چهار سال می باشد البته مدت زمان آن به میزان تایمی که در قرارداد کاری شما انعقاد گردیده است مربوط می شود. در صورت تاهل همسر شما نیز اجازه کار در این کشور را دارد و پس از گذشت 33 ماه از اقامت شما در آلمان می توانید اقدام به اخذ اقامت دائم کنید که این مدت در صورت داشتن مدرک زبان B1 به 21 ماه خواهد رسید.

Software developer and programmer

Electronics engineer, electrician

Healthcare worker and nurse

IT consultant, IT analyst

Economist, business administrator

Account manager, client consultant

Production assistant

Sales representative, sales assistant

Sales manager, product manager

Architect, structural engineer

 

لیست مشاغلی که می توان از طریق آن ها اقدام به اخذ ویزا کاری آلمان کرد.

Job seeker : این نوع از ویزا به اشخاصی تعلق می گیرد که شرایط دریافت blue card را ندارند و می خواهند پس از پا گذاشتن در خاک آلمان به دنبال کار مورد نظرشان بگردند و دولت آلمان به این فرد اجازه می دهد به مدت 6 ماه در این کشور به دنبال کار بگردد که در صورت به توافق رسیدن با کارفرما آلمانی می تواند این ویزا را  به blue card تبدیل کند و بعد از مدت سه سال اقامت دائم بگیرد و پاسپورت آلمانی داشته باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری آلمان

شناسنامه

پاسپورت

عکس پرسنلی با پس زمینه سفید

تمکن مالی

مدارک تحصیلی

گواهی نامه فنی حرفه ای(ضروری نیست)

فیش حقوقی

سوابق بیمه

مدرک معتبر زبان

سند ازدواج(برای افراد متاهل)

سند ملکی

ارسال دیدگاه