۱۰

اسفند
۱۳۹۹

ویزای انگلیس

پست شده به وسیله : admin/ 57 0

انگلستان

اگر اهل سفر باشید حتما شده که بخواهید از شهرهای بزرگ و پیشرفته اروپای دیدن کنید با اینکه اروپا شهر های بسیار زیبایی دارد و در کل یکی از بهترین قاره های جهان برای سفر های گردشی و مهاجرت می باشد خیلی از افراد روی انتخاب هایشان سختگیری فراوانی به خرج می دهند و می خواهند اطلاعاتی کاملی درباره مقصد خود داشته باشن. یکی از آن شهرها که برای سفر مناسب به نظر می رسد و ما به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم لندن است، کمتر کسی هست که وسوسه نشده باشد که از این شهر دیدن کند. لندن پایتخت کشور انگلستان و پادشاهی متحد بریتانیاست که از حیث گستردگی منطقه شهری بزرگترین شهر اروپا و کشور انگلستان محسوب می شود. رود تیمز (river thames) از کنار این شهر عبور می کند و زیبایی چشم انداز این شهر را دوچندان می کند. در ادامه بیشتر با جنبه های مختلف شهر لندن آشنا خواهید شد.

 

تاریخچه و فرهنگ:

قدمت شهر لندن به حدود دو هزار سال می‌رسد که از این رو می‌توان آن را یک شهر با تاریخی غنی دانست. شهر باستانی لندن قسمت مهمی از تاریخ این شهر می باشد که توسط رومیان ساخته شد و متاسفانه سال 1666 به طور کلی از بین رفت و دیگر آثاری از شکوه و عظمت آن باقی نماند. لندن میزبان فرهنگ، ملیت و گویش های متنوعی می باشد و جالب است بدانید در این شهر به 300 زبان گوناگون صحبت می شود و به تبع آن تنوع مذهبی و اعتقادی زیادی در این شهر به چشم می خورد. این شهر توسط رومی ها بنا شده است و چندین بار به دست واکینگ ها افتاد که در نهایت آنگلو ساکسون ها توانستند شهر را به تصرف خود در بیاورند و ساکنان اصلی آن باشند. این شهر هم همانند شهر های دیگر اروپا در پی تغییرات عظیمی که در دوره رنسانس اتفاق افتاد دچار تحولات زیادی شد و اکنون تبدیل به یکی از موثر ترین شهر های جهان در زمینه های اقتصادی و فرهنگی شده است.

 

جمعیت

 

لندن جمعیتی بالغ بر ۸ میلیون نفر را در خود جای داده که ایرانی‌ها طیف گسترده ای از آنها را شامل می‌شوند. البته لندن به غیر از جمعیت ثابتی که دارد سالانه میزبان گردشگران زیادی از نقاط مختلف دنیا می باشد و علت آن را هم می توان در فرهنگ بالا مردم آن، رفاه اجتماعی خوب و سهولت زندگی در آن جست و جو کرد. با این همه گستردگی جغرافیایی آن سبب شده که تراکم جمعیت در این منطقه مشکلات جدی و هزینه بری را به بار نیاورد.  کشور انگلستان به علت مراوداتی که با ایران در طول تاریخ داشته موجب شده است که ایرانیان زیادی برای انجام کار و فعالیت های مختلف به آنجا سفر کنند و این مسئله برای هر دو کشور سود آور بوده است هم بیزینس من های ایرانی که در سطح بین المللی فعالیت می کنند توانسته اند روابط بین دو کشور را گسترش بدهند و هم سودآوری اقتصادی انگلستان از ارتباط با ایران موجب محکم شدن اتحاد بین آن ها در زمینه های مختلف شده است.

 

آب و هوا

همانطور که در قسمت های بالا اشاره شد رودخانه تیمز در مجاورت این شهر قرارگرفته و تاثیر آن در شرایط آب  و هوایی شهر لندن قابل چشم پوشی نخواهد بود. همانطور که شما عزیزان مستحضر هستید کشور انگلستان آب و هوای شرجی و مرطوب دارد و نمونه آن را در شمال کشور خودمان بار ها به وضوح مشاهده کرده ایم اما تفاوت هایی نیز باید بین آن ها قائل شویم که به آن اشاره خواهیم کرد. آب و هوای لندن تقریباً معتدل است و تابستان های نسبتاً گرم و زمستان ها سردی دارد، در بهار هم شما می توانید سردی هوا را تا حدودی حس کنید اما در بهار هوا تقریباً گرم تر خواهد شد و حتی ممکن است در زمستان شاهد بارش برف تا ارتفاع چند میلیمتر روی زمین باشیم. در پاییز های لندن هم باران زیاد می بارد و هوا به سمت خنکی می رود با این حال این نکته را در نظر داشته باشید که هوای این شهر اصلاً قابل پیش بینی نبوده و کمی حالت دمدمی مزاجی دارد.

 

 

 

معماری و بافت شهری

معماری شهر لندن رومی به نظر می رسد و با کمی دقت به بافت شهری آن می‌توان به این قضیه پی برد. شهری با خیابان های معروف که قدم زدن در آنها حس و تجربه ی تازه ای برای افراد مختلف رقم می زند به عنوان نمونه )خیابان ریجنت (rignet street)، خیابان oxford و bond street (زمانی که از این خیابان‌ها دیدن می کنید می توانید تلفیقی از سنت و مدرنیته را در معماری آنها احساس کنید. نمای شهر نیز با ساعت بیگ‌بن معروف ترین ساعت سازه ای  دنیا جلوه خاصی به خود گرفته است.

 

حمل و نقل:

حمل و نقل در لندن علیرغم جمعیت زیاد دچار مشکل نیست و سیستم ترابری پایتخت انگلستان مدرن و پیشرفته است. مترو لندن اولین شبکه حمل و نقل زیرزمینی در جهان می باشد و با ۴۰۸ کیلومتر خط آهن سومین خط بلند حمل و نقل درون شهری جهان است و در کنار آن تاکسی ها و اتوبوس های شهری مسئولیت جا به جایی بسیار از شهروندان را به عهده خود دارند.

 

جاذبه های گردشگری

دیدنی های شهر لندن از بابت جذب توریست بسیار زیاد و متنوع است که در این بخش لیستی از مشهور ترین آن ها را برای شما تهیه کرده ایم.

 

 

 

 

 

اقتصاد

از لندن میتوان تحت عنوان پایتخت مد و اقلام تزیینی نیز یاد کرد. همچنین اگر میخواهید برای دوستان و نزدیکانتان از این شهر سوقاتی تهیه کنید دستتان باز است و با محدودیت رو به رو نیستید که عطر،زیور آلات و لوازم آرایشی در قالب برند های متنوع،شکلات،چای و بیسکوییت،خرس تدی هرودز، کتاب و محصولات فرهنگی از همین قبیل سوقاتی هاست.

لندن از منظر اقتصادی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد و بازارکار مناسبی نیز برای مهاجرین می باشد و سیستم توزیع پول به گونه ای پیاده سازی شده است که همه شهروندان می توانند از زندگی مطلوبی برخوردار باشند اما باید این را هم در نظر بگیریم که لندن جزو گرانترین شهر های قاره اروپا محسوب می شود و همین موضوع موید این امر است که برای داشتن رفاه و آرامش در این شهر باید بیشتر از جاهای دیگر کار و تلاش کرد.

در کل می توان گفت اگر می خواهید زندگی مدرن به همراه پیشرفت های شغلی و درامدی داشته باشید لندن و کشور انگلستان می توانند گزینه مناسبی برای شما باشد.

 

 

 

ارسال دیدگاه