۱۰

اسفند
۱۳۹۹

ویزای کاری

پست شده به وسیله : admin/ 72 0

ویزای کاری کانادا

 

بسیاری از هموطنان هنگامیکه از مهاجرت صحبت می شود می خواهند بدانند آیا راهی وجود دارد که بتوان از طریق آن هم ویزا کسب نمود هم شغلی را در کشور مقصد دست و پا کرد، به بیان دیگر امکان دارد که بتوان با یک تیر دو نشان زد؟ در جواب این سوال باید عرض کنیم بله شما می توانید از طریق اخذ ویزا کاری هم مقدمات سفر خود را فراهم نمایید هم بتوانید در کشوری که به آن علاقه مند هستید به کاری مشغول شده و درامد نسبتاً مطلوبی کسب نمایید.

ما در این مقاله قصد داریم اطلاعات مورد نیازی که شما ملزوم به دانستن آن هستید در اختیارتان بگذاریم.

ویزای کار کانادا اصولا به دو دسته (express entry) و (work permit) تقسیم می‌شود،خالی از لطف نیست که بیشتر درباره اکپرس انتری بدانید((Express Entry) که به اختصار به آن (EE) می گویند سیستمی است ابداع شده توسط دولت کانادا که از آن برای مدیریت شکاف های کاری از طریق برخی از برنامه های مهاجرتی استفاده می شود. Express Entry در اوایل ژانویه 2015 راه اندازی شد ، این سیستم مهاجرتی برای انتخاب و برقراری ارتباط با متقاضیان ماهر و واجد شرایط به کار گرفته می شود،همچنین بستر لازم را برای مجموعه ای از کارگران ماهر آماده مهاجرت فراهم می نماید. Express Entry به منظور تسهیل مهاجرت کارگران ماهر به کانادا “که میتوانند به موفقیت های اقتصادی برسند” طراحی شده است. كسانی كه واجد شرایطی هستند، درخواست خود را ارسال می كنند و دولت كانادا نامه های دعوتنامه ای را برای نامزدهای موفق در سیستم امتیازدهی صادر می كند.همچنین افرادی که دارای امتیازات مطلوبی باشند جهت اهدا اقامت دائم کانادا انتخاب می گردند.

 

در قسمت اول متقاضی با توجه به شرایط شغلی خود از قبیل دانستن زبان، سابقه کار، مهارت و… طبق جدولی که اداره مهاجرت به کانادا یا استان ها تعیین نموده و مشاغل مورد نیاز خود و نحوه امتیازدهی را در آن ارائه نموده اند اقدام به سابمیت مدارک خود می نمایند اکسپرس انتری روشی است که متقاضیان از طریق سه روش کارگر حرفه ای دولت فدرال، پیشاور حرفه ای دولت فدرال و تجربه کانادایی می توانند اقامت دائم کانادا را کسب نمایند در این روش بررسی اطلاعاتی که ارائه داده‌اند و تجمیع امتیازات کسب شده تعلق یا عدم تعلق این نوع ویزا به متقاضیان مشخص می گردد در حال حاضر حداقل امتیاز برای شرکت در این برنامه ۴۳۹ می باشد.

ویزا دیگر ورک پرمیت که به همسر دانشجو یا کسی که همسرش از طریق ویزای بیزینس به کانادا رفته است تعلق میگیرد استان بریتیش کلمبیا مزیت عمده آن عدم نیاز به مدرک زبان سابقه کار و غیره می باشد. این نوع ویزا برای افرادی صادر می شود که شهروند کانادا نیستند به این معنا که شما با ورک پرمیت نمیتوانید به صورت دائم درکانادا زندگی کنید.

در بیشتر موارد شما احتیاج به یک پیشنهاد شغلی در قالب متن کتبی یا قراردادی از سوی کارفرما خود در کانادا دارید.

Open work permit: این نوع ویزا به شما اجازه می دهد که برای هر کارفرمایی بتوانید کار کنید و از این حیث دست شما را باز می گذارد. نکته حائز اهمیت این است که برای دریافت این ویزا نیاز به پیشنهاد کار از سوی job offer  و یا lima نیست  این ویزا به افراد زیر تعلق می گیرد:

همسران دانشجویانی که در کانادا مشغول به تحصیل هستند

دانشجویانی که در کانادا در خوانده اند پس از اتمام دوره تحصیلی

اعضای وابسته به خانواده متقاضیان اقامت دائم کانادا

 

Close work permit: تفاوتی که بین این ویزا و ویزای open work permit وجود دارد این است که این ویزا به شما اجازه می دهد تنها تحت مدیریت یک کارفرما مشغول به کار شوید و اگر به هر دلیلی توافقی بین شما و کارفرمایتان صورت نگیرد شما ملزم به ترک خاک این کشور هستید و ویزا کاری شما باطل خواهد شد.

 

ویزای کار همراه دانشجو: اصولاً اخذ ویزای کار کانادا مشکلات و سختی های فراوانی را دارد، علاوه بر آنکه شما می بایستی تخصص مورد نیاز ایالت های مختلف این کشور را داشته باشید باید در جدولی که تهیه شده از نمرات شما در قسمت ها و مهارت های مختلف است امتیاز قابل قبولی کسب کنید. این امتیازات بین دانستن زبان، داشتن سابقه شغلی در پنج سال گذشته، داشتن سابقه شغلی در ۱۰ سال گذشته، شاخص بودن در مهارت خود، داشتن یا نداشتن اقوام در کانادا و … تقسیم بندی شده و متقاضیان ایرانی به سختی توانایی کسب امتیازات این مرحله را دارند؛ لکن ویزای کار همراه دانشجویی که به همسر تعلق می گیرد بدون داشتن هیچ کدام از شروط بالا و به واسطه کمک به پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی در کانادا ارائه می شود و یکی از معتبر ترین راه ها برای زوجهایی است که تمایل دارند اقامت کانادا را از راه تحصیل کرد نمایند که با پرداخت هزینه تحصیل یک نفر همسر ایشان نیز ویزای کار دائم گرفته و از مجموع امتیازاتی که از ویزای تحصیلی ارشد دانشجو و ویزای کار همسر دانشجو به دست می آید در بازه زمانی کوتاهی اقامت دائم کانادا را به دست می آوررند.

 

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری کانادا:

شناسنامه

پاسپورت قدیمی و جدید

مدارک و سوابق تحصیلی

عکس پرسنلی همراه با پس زمینه سفید

نامه تمکن مالی

سند ازدواج

اسناد ملکی

سوابق بیمه

گواهی اشتغال به کار یا تحصیل

مدارک شغلی

مدرک معتبر زبان انگلیسی

 

ارسال دیدگاه