ویزای کار استرلیا

ویزای کار استرلیا

اگر بخواهیم به مقوله مهاجرت از منظر رشد در زمینه اقصادی و شغلی نگاه کنیم باید مد نظر داشته باشیم ویزا کاری بهترین گزینه برای ماست. شما با در دست داشتن این ویزا می توانید در تخصص و حرفه خود در یک کشور پیشرفته خبره تر شده و درامدی که درخور مهارت و وجه کاری شما می باشد را با دغدغه کمتر و در آرامش فکری و روانی بیشتر کسب کنید. اولین گامی که در اقدام به مهاجرت باید بردارید اتخاذ تصمیم لازم برای انتخاب کشور مورد نظرتان است که در واقع تعیین کننده سرنوشت کاری شماست که به طبع روی زندگی شخصی و معیشتتان نیز تاثیر گذار خواهد بود. کشور های زیادی وجود دارند که از پذیرش متخصص و نیروی کار استقبال می کنند همانند کشور های توسعه یافته اروپایی و قاره آمریکا، ولی ما در اینجا قصد داریم شما را با یکی از صنعتی ترین و توسعه یافته ترین مناطق دنیا آشنا کنیم.

استرالیا کشوری است که هر روز به مرحله ی جدید از توسعه قدم می گذارد حال از بسیاری از کسانی که علاقمند هستند که توانایی خود را در شغل مورد نظرشان محک بزنند دعوت به عمل آورده است که به این کشور سفر کنند و سهمی در ترقی آن داشته باشند که طبیعتاً این یک پیشرفت دو طرفه می باشد. از این رو استرالیا قوانین مهاجرتی نسبتاً آسانی را نسبت به کشور های دیگر وضع کرده است. در ادامه به بررسی این قوانین و بهره گیری از آن جهت اخذ ویزا کاری این کشور می پردازیم.

اساساً ویزای کاری استرالیا برای دو دسته از مهاجران طراحی شده:

کسانی که قصد دارند از طریق این ویزا اقامت دائم بگیرند

و کسانی که قصد اقامت موقت در این کشور را بوسیله ی اخذ ویزا کاری دارند

افرادی که می خواهند در کنار اجازه کار در استرالیا اقامت دائم این کشور را نیز داشته باشند باید از طریق subclass های زیر مبادرت به دریافت ویزا کنند.

Subclass186: این کلاس از ویزا به صدور مجوز کار از طریق دریافت اسپانسرشیپ کارفرما مورد تایید اداره مهاجرت کانادا مربوط می شود. متقاضی برای دریافت این ویزا باید از طرف یک کارفرما در استرالیا انتخاب شده باشد. و شرایطی اعم از سن زیر 45 سال(که البته در مواردی افراد مسن تر نیز میتوانند اقدام کنند)، تسلط به زبان انگلیسی، عدم سوء پیشینه، سلامت جسمانی و روانی را داشته باشند و مدرک تحصیلی که در دست دارند با عنوان شغلی شان مطابقت داشته باشد، لازم به ذکر است مشاغلی که متقاضیان از طریق آن می توانند اقدام کنند در لیست MLTSSL که هر ساله توسط اداره مهاجرت استرالیا تغییر می کند آورده شده است.

Subclass187: این ویزا نیز همانند ویزا 186 مبتنی بر انتخاب شدن توسط کارفرماست. با این تفاوت که ایالت های کم جمعیت ارائه دهندگان این ویزا هستند.

Subclass 189: شما از طریق داشتن ویزا 189 می توانید با توجه به تخصصی که دارید بدون نیاز به کارفرما و به طور مستقل در این کشور مشغول به کار شوید که لیست مشاغل این کلاس از ویزا نیز توسط اداره مهاجرت کانادا تعیین می شود.

ویزا های کاری اقامت موقت

Subclass400: ویزا 400 استرالیا برای متخصصانی در نظر گرفته شده که می خواهند در انجام فعالیت کوتاه مدتی در استرالیا شریک باشند و معمولاً این مدت 3 ماه است که اگر فرد مهارت قابل توجهی داشته باشد این زمان تا 6 ماه نیز تمدید خواهد شد.

Subclass 476: فارغ التحصیلان رشته مهندسی مخاطب در نظر گرفته شده این ویزا هستند که اگر مدرک تحصیلی شان را تا دو سال قبل از اقدام به اخذ ویزا گرفته باشند می توانند به استرالیا سفر کنند و به مدت 18 ماه در رشته تخصصی شان مشغول به کار شوند البته متقاضیان این ویزا باید زیر 31 سال سن داشته باشند و مدرک تحصیلی خود را از موسسات مورد تایید استرالیا کسب نموده باشند. معمولاً افرادی که از امتیاز مطلوبی داشته باشند می توانند اقامت دائم نیز بگیرند.