ویزا تحصیلی انگلیس

انگلیس کشوری است که تحصیل در آن می تواند بزرگترین شانس یک فرد در طول زندگی اش باشد. کشوری که آوازه دانشگاه های آن به گوش تمام ایرانیان و مردم جهان رسیده است. اگر شما علاقه مند به ادامه تحصیل باشید حتماً رویای درس خواندن در یکی از دانشگاه های این کشور را در سر داشته اید. ما در این مقاله قصد داریم توضیحاتی را راجع به ویزای تحصیلی انگلستان و طریقه اخذ آن را به شما متقاضیان عزیز بدهیم.

ویزای تحصیلی انگلستان با نام دیگر Tier 4 نیز شناخته می شود که به عنوان یکی از ساده ترین و راحت ترین روش های مهاجرت به این کشور شناخته می شود. شما علاوه بر اینکه به وسیله این ویزا می توانید در این کشور به تحصیل بپردازید قادر هستید که بعد از اتمام تحصیلتان ویزا تحصیلی خود را بنا به اصول و قواعد خاصی به ویزا کاری تبدیل کنید که این امر معمولاً به گرفتن اقامت این کشور پس از مدتی زندگی در منتج می شود.این ویزا نیز همانند ویزا های تحصیلی دیگر به دو زیر مجموعه تقسیم می شود که در ادامه به شرح آن ها خواهیم پرداخت.

ویزا تحصیلی دانش آموزی: اصولاً این نوع از ویزا برای دانش آموزان بین 4 تا 17 سال طراحی شده که این امکان را فراهم می آورد که افرادی که در این بازه سنی قرار دارند بتوانند از مقطع پیش دبستانی تا دبیرستان از امکانات آموزشی این کشور در جهت رشد تحصیلی  خود بهره بگیرند.

ویزای تحصیلی دانشجویی: این ویزا برای افراد بالای 17 سال که قصد ادامه تحصیل در کشور انگلستان را دارند فراهم شده است و پس از دریافت آن می توانید به تحصیل در دانشگاه ها و کالج های این کشور بپردازید و در کنار آن این امکان را برای شما فراهم می آورد که پس اتمام دوره تحصیل آن را به ویزای کاری تبدیل کنید و بتوانید از دانشی که کسب کردید در جهت کسب درامد در این کشور استفاده به عمل آورید.البته اخذ این ویزا خود نیز منوط به دریافت پذیرش تحصیلی از یکی از موسسات آموزشی معتبر و دانشگاه های کشور انگستان می باشد که خود این موضوع وابسته به سیستم امتیازدهی (point based visas) است.

سومین روش جهت تحصیل در انگلیس داشتن ویزای student visitor است که به شما اجازه می دهد مدت کوتاهی در این کشور به موضوع یادگیری بپردازید و باید به شما عرض کنیم که مدت این ویزا محدود تر موارد بالاست و حداکثر به شما اجازه 11 ماه اقامت در این کشور را می دهد و پس از اتمام زمان مذکور شما مجبور به ترک خاک انگلستان هستید.

مدارکی که شما متقاضیان عزیز جهت اخذ ویزا توریستی انگلستان نیاز دارید عبارتند از:

 

پاسپورت جدید متقاضی همراه با حداقل ۶ ماه اعتبار به علاوه پاسپورت‌های قدیمی

دو قطعه عکس تمام رخ در ابعاد 3/5  در 4/5

کپی فرم آنلاین درخواست اخذ ویزای انگلیس

پرینت حساب بانکی ۶ ماه گذشته متقاضی

در اختیار داشتن نامه تمکن مالی از بانک

اطلاعات شخصی یکی از اولیا اگر متقاضی مورد نظر زیر ۱۸ سال باشند.

ارائه اصل سند ازدواج به همراه ترجمه آن (در صورت داشتن تاهل)