۱۰

اسفند
۱۳۹۹

ویزا توریستی

پست شده به وسیله : admin/ 58 0

ویزا توریستی(گردشگری) استرلیا

 

استرالیا یکی دیگر از کشور هایی می باشد که ایرانیان علاقه زیادی برای زندگی در آن دارند. کشوری رو به توسعه که از مهاجرین، به ویژه مهاجرین متخصص استقبال خوبی می کند.

ما در این مقاله سعی داریم شما را با ویزای توریستی استرالیا آشنا کنیم و انواع و شرایط اخذ آن را برای شما عزیزان به صورت ساده شرح دهیم.

ویزا توریستی(گردشگری): اولین نوع از ویزا توریستی استرالیا که قصد داریم به شما دوستان معرفی کنیم ویزا توریستی (گردشگری) می باشد که اخذ این ویزا موید این امر است که شما می توانید پس از ورود به کشور استرالیا به مدت 3 الی 6 ماه یا حتی 12 ماه در آن جا اقامت داشته باشید، ذکر این نکته هم حائز اهمیت است که شما صرفاً با داشتن این نوع از ویزا مجاز به کار در این کشور نیستید ولی می توانید به مدت سه ماه در یکی از دانشگاه ها،کالج ها و یا یکی از موسسات آموزش عالی در استرالیا به تحصیل بپردازید.

ویزا توریستی کاری: این نوع از ویزا نیز مانند مورد قبل به شما امکان می دهد که به مدت 3 الی 12 ماه در استرالیا اقامت داشته باشید با این تفاوت که اصولا این ویزا برای کسانی صادر می شود که می خواهند برای شرکت در مصاحبه ی شغلی، شرکت در کنفرانس، قرار داد ها و جلسه های کاری به این کشور سفر کنند. در مورد این نوع ویزا باید برای شما عزیزان عرض کنیم که با داشتن آن مجاز به کار در این کشور نیستید و فقط می توانید جهت تحصیل در یکی از دانشگاه های استرالیا به مدت 3 ماه اقدام نمایید.

ویزا توریستی خانوادگی: برای بسیاری از شما تا به حال سوال پیش آمده است که اگر یکی از خویشاوندانتان در استرالیا اقامت دارد به واسطه ایشان شما نیز ویزا دریافت کنید. ویزا توریستی خانوادگی استرالیا دقیقا همین نوع ویزا می باشد می باشد که به شما امکان میدهد که به واسطه ی دعوتنامه ای که از فرد مورد نظرتان در استرالیا دریافت می کنید، مبادرت به اخذ ویزا توریستی استرالیا کنید که البته لازم به ذکر است که دریافت این ویزا منوط به این است که فرد دعوت کننده مبلغی را به عنوان امانت در نزد دولت استرالیا بگذارد که چیزی قریب به 5000 تا 15000 هزار دلار می باشد که پس از خروج شما از این کشور  این مبلغ به شخص مورد نظر برگردانده می شود.

لیست مدارکی که برای اخذ ویزا توریستی استرالیا لازم است

ما در اینجا لیستی را برای شما تهیه کردیم که با مطالعه آن متوجه خواهید شد که ملزم به جمع آوری چه مدارکی برای اخذ این نوع ویزا هستید.

کامل کردن فرم درخواست

شناسنامه متقاضی

پاسپورت متقاضی

کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه برای متقاضیان آقایانی که بین ۱۸ تا ۵۰ سال سن دارند

عکس رنگید با پس زمینه سفید 6 در 4

گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن متقاضی ، قرارداد کاری در صورت اشتغال ، مجوز کسب ، مدارک تاسیس شرکت و … در صورت کارفرما بودن متقاضی

تمکن مالی که توانمندی متقاضی را برای سفر به استرالیا را نشان دهد مانند گردش حساب بانکی

پرداخت وجه صدور ویزا؛ این مبلغ در صورت رد درخواست نیز قابل بازگشت به متقاضی نمی باشد.

ارائه مدارک لازم مبنی بر بازگشت به ایران (نامه کارفرما، نامه ثبت نام در مدرسه یا دانشگاه، سند اموال و دارایی‌ها، سند ازدواج، مدرک ثبت نام در کنفرانس و…)

 

ارسال دیدگاه